Силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Турција, јавува „EMSC“, портал кој го регистрира секој земјотрес во светот. Земјотресот е регистриран на 29 километри североисточно од Синџик во провинцијата Адијаман.

https://twitter.com/LastQuake/status/1726506306628952455?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1726506306628952455%7Ctwgr%5E14e2b8ff28c5752b8624fd955d5e86a8c6c5799b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmondo.rs%2FInfo%2FSvet%2Fa1855798%2FZemljotres-u-Turskoj.html

Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното