Стано: Заврши дијалогот помеѓу Србија и Косово во Охрид

Дијалогот на високо ниво помеѓу Косово и Србија што се одржуваше денеска во Охрид со посредство на ЕУ заврши, објави вечерва на Твитер портпаролот за надворешна политика на Европската комисија, Петер Стано.

Тој посочува дека наскоро вискиот претставник за надворешпна и безбедносна поолитика и потпретседател на ЕК Жозеп Борел ќе соопшти повеќе информации.

  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното