Поврзи се

Музика и Филм

Таа е една од најмоќните вокали на Балканов, но дует единствено сакала да сними со Тоше

Published

on

Иако помина деценија откако не напушти нашата легенда Тоше Проески, сепак и ден денеска се смета за најдобар пејач од овие простори и со излегувањето на неговиот нов постхумен албум на англиски јазик „Secret place“ неговите песни веќе со недели не се спуштаат од првото место на домашните плеј листи.

Дека поседуваше вонсериски квалитети никој не се сомнева, напротив кога и некој да испее негова песна, без разлика дали е на настап или на некое талент шоу, веднаш се говори за тоа како никој не може да ги достигне неговите квалитети и дека песните никогаш не можат да звучат така добро како што ги пееше тој. Таков беше случајот и во шоуто „Ѕвездите на гранд“ која Јелена Карлеуша го искоментира неговиот талент и притоа додаде дека е штета што никогаш не снимиле дуетска песна со нејзината колешка Марија Шерифовиќ, која исто така важи за еден од најдобрите вокали на Балканов.

-Текстот продолжува по рекламата-

На тоа се надоврза и самата Марија која искажа жалење, додавајќи дека тој бил единствениот пејач со кого посакала да сними дуетска песна, но за жал тоа судбината ги спречила иако веќе биле во преговори, па затоа нема ни да сними во иднина“

„Немавме време на овој свет и во овој живот да снимиме дуе, а почнавме да се договараме околу тоа. Тој е единствената личност со кого сакав да снимам дует!“, рече Шерифовиќ.

Автор: Наталија Јосифоска

Loading...
Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Антивладини протести во Бугарија 36-ти ден по ред

Македонија

Заев и Ахмети со нова средба, напредок има, викендов преговорите продолжуваат на ниво на партиски секретари

4NEWS.mk

Во Драч ограбен македонски државјанин – украдени 6.000 франци и автомобил

Македонија

Пендаровски: Ако никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Спасовски ќе биде четири години технички премиер

4NEWS.mk

Црна Гора: Уништени 60,4 тони оружје и муниција

Македонија

Пендаровски: Не му барав на Заев, но доколку го врати мандатот, нема гаранции да му барам ниту на Мицкоски за обезбедено мнозинство

4NEWS.mk

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

4NEWS.mk

Во Дебар двајца новозразени,само овој месец 25 лица

Македонија

🔴 [ВО ЖИВО] Изјава на Стево Пендаровски по средбата со Мицкоски

4NEWS.mk

Мицкоски: Од денеска ги замрзнуваме односите со кабинетот на Пендаровски

Македонија

„СДСМ, ДУИ, Беса и ДПА, завршена работа“ – Лала: Ахмети ќе попушти за премиер Албанец

Македонија

Алтернатива бара ДУИ да оди во опозиција – ако сите албански партии влезат во власта, Беса ќе оди во опозиција?!

4NEWS.mk

СДСМ и ДУИ заглавија на премиерската позиција, ВМРО-ДПМНЕ работи на обезбедување мнозинство

Македонија

Членовите на избирачките одбори ќе добијат за сто проценти повисок надоместок, одлучи ДИК

4NEWS.mk

Рудар од Танзанија стана милијардер преку ноќ

Македонија

Учебната година ќе почне на 1-ви септември – Адеми: Владата сака учениците да се вратат во училиште

4NEWS.mk

Настава во училиште од 1-ви септември, со поддршка од родителите и наставниот кадар

4NEWS.mk

25 годишник во повеќе наврати силувал 13-годишно девојче

4NEWS.mk

Утре Комисијата за заразни болести и МОН ќе прецизираат за учебната година

Македонија

Османи за ТВ21 по состанокот Ахмети – Заев: Официјално се разговара за заедничка коалиција

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“