Поврзи се

Македонија

Царовска: Одговорно постапувам што ја известувам јавноста за случајот со пензиите

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска повеќе од два часа беше на исказ во Јавното обвинителство кај обвинителката Лидија Раичевиќ, по повод кривичната пријава од неисплатените придонеси во вториот пензиски столб кој се случувал во последните неколку години.

„Одговорно и отчетно постапувам со тоа што ја известувам јавноста и го информирам јавното обвинителство за сите сознанија“, изјави Царовска на прашање да даде коментар за изјавата на Али Ахмети кој истакна дека кон ДУИ со овој предмет се води специјална војна.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com