Поврзи се

Кујна

Цел живот погрешно го сецкате кромидот и затоа плачете: Познат готвач открива метода за сечење кромид без солза која загарантирано успева

Ако отсекогаш сте се наоѓале во солзи кога сечкате кромид тогаш правите нешто погрешно.
Никој не знае подобар начин како тој се сецка и тоа брзо и лесно и што е најважно без да пуштите солза.

Ова решение кое неможевме ни да го очекуваме потполно не остави без текст. You Tube готвачот Џек Скалфани на своите следачи им покажа како без солза да го исецкате кромидот.

Веројатно сте пробале се што се слушнале да ви помогне но ништо. Трикот на овој познат готвач ќе ве воодушеви и во исто време ќе ви помогне да се ослободите од досадните солзи. Искористете ја неговата метода.

Оставете го кромидот во лушпа и потрудете се да пронајдете адекватен нож. Тапите ножеви само ја прават сета ситуација уште полоша. Пронајдете го срцето на кромидот а потоа пресечете круг околу него. Кога веќе ќе го направите тоа само извадете ја средината од кромидот. А кога веќе ќе стигнете до тој чекор можете безгрижно да го сечење кромидот без солзи.

Подготви: Љупка С.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com