Утре за 17 часот закажана лидерската средба кај шефот на државата

Лидерската средба е закажана за утре во 17 часот кај Претседателот на државата Стево Пендаровски.

Поканата е испратена до сите лидери на поголемите политички партии, а според информациите од претседателскиот кабинет истите биле прифатени.

Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои денеска се согласи и премиер Заев.

Извор: ТВ21

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното