ВИДЕО Адреналински лет над активен вулкан – се додека не ги запали крилјата

Еден од најуспешните флаери во популарниот „Wingsuit“, Себастијан Алварез, стана првиот човек што летал во и надвор од активен вулкан.

Потфатот беше спроведен во регионот Арауканија во Чиле. Поранешниот воен пилот потрошил цела година подготвувајќи го овој лет и го реализирал над еден од најопасните вулкани во Чиле.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното