ВИДЕО Апасиев со чевел удира печати на амандманите во Собрание

Пратеникот од редовите на Левица Димитар Апасиев по паузата се јави за збор со забелешка дека 2.500 амандмани на Левица не биле заверени и оти само 12 од нив биле исправни.

Тогаш пратеникот го соблече чевелот и со него силно удираше врз амандманите како да става печат, по што му ги даваше на Мисовски.

Крмов и Апасиев тврдат дека во иднина според новиот Деловник ќе се шверцуваат сите закони во Собранието, како што е сега случајот кога се користи „европско знаменце“. Тврдат дека опозицијата не може да го блокира носењето на некој закон.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното