ВИДЕО: Нов инцидент во Собрание, Џафери бранеше да не се случи физичка пресметка, одземена картицата на Мисоски

Откако седницата продолжи, пратеникот од партијата Левица Борислав Крмов побара процедурално да се обрати.

Тој продолжи да фрла со монитори кои се наоѓаа на масата од претседателот, а подоцна му ја одзеде и картицата за гласање и присустно на Горан Мисоски.

Откако Мисоски одличи да ја прекине седницата, Крмов се качи на пултот каде што седи претседателот и тогаш пратеникот Арбен Зибери тргна физички да нападне, но за среќа тука беше претседателот на Собранието Талат Џафери па тој го спречи.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното