ВИДЕО Пендаровски утре на конвенција: Ќе ја претстави изборната кампања

Кандидатот и актуелен претседател Стево Пендаровски утревечер со почеток од 20:00 часот во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, ќе одржи изборна конвенција на која ќе ја презентира својата изборна програма.

„Во изминативе 5 години, заедно градиме демократско и граѓанско општество. Така, обединети, и ќе продолжиме. Почнувајќи од утревечер, пред граѓаните ќе ја презентирам програмата за следните 5 години. Продолжуваме да градиме општество кое ќе се темели на европски вредности“, напиша Пендаровски

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното