ВИДЕО Снегот ја парализира Баварија, затворен аеродромот во Минхен

Летовите се прекинати на аеродромот во Минхен, а во текот на ноќта дошло до нарушување во железничкиот сообраќај, пренесува Билд.

Во Улм и Минхен патниците мораа да преноќат во возови.

Во раните утрински часови, возот кој доаѓаше од Штутгарт мораше да биде претворен во хотелски воз на главната станица во Улм.

Дојче бан (Германски железници) обезбеди и воз за патниците кои престојуваа на централната станица во Минхен.

Железницата во саботата наутро соопшти дека меѓуградскиот сообраќај е прекинат во поширокото подрачје на Минхен.

https://twitter.com/nitpicktim/status/1730856900260921402

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното