ВИДЕО Телесни повреди кај патници учесници во сообраќајна несреќа кај Ист гејт

На раскрсницата кај „Ист гејт“, на булеварот „Гоце Делчев“ пред крстосница од ул.„Беласица“ се случи сообраќајна незгода.

Помеѓу патничко моторно возило „ауди а3“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М.(48) од Скопје и патничко моторно возило „дачија сандеро“ со италијански национални ознаки управувано од Е.Л.(39) од Р.Италија.

„Во незгодата со телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „дачија сандеро“ П.Д.(66) од Р.Италија констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски““, велат од МВР.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното