Свет
25,483,022
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
12,635
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
2,702
Вкупно починати
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
73,601
Вкупно оздравени
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протести, ќе го блокира Скопје и други 20 градови

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе постави блокади пред Владата на Република Македонија, пред Министерството за надворешни работи и пред Министерството за правда од 16:00 до 17:00 часот.

Пред почетокот на блокадата од пред Влада на Република Македонија во 16:00 часот ќе биде положено цвеќе пред споменикот „Ослободители на Скопје“.

loading...

„Денес ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните на натпартиски протести за оставка на Заев, слобода на народот, а ќе се одвиваат во дваесет градови низ Македонија и тоа: Куманово, Тетово, Крива Паланка, Македонска Каменица, Пробиштип, Свети Николе, Велес, Делчево, Кочани, Виница, Пехчево, Берово, Босилово, Неготино, Кавадарци, Кичево, Струга, Охрид, Ресен и Битола“, велат од партијата.

НАШ ПРЕДЛОГ

Полицијата казни пратеник кој додека возел зборувал на мобилен

Полициски службеници од СВР Скопје денеска му врачиле платен налог на пратеникот М.К., кој го прекршил Законот за безбедност на сообраќајот на...

Откако Бугарија нè изигра – Вучиќ ќе ни даде 8.000 вакцини

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите откри дека Србија се согласила да помогне со 8000 вакцини од „Фајзер“. „Имам...
Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
47 %
4.1kmh
0 %
Mon
-1 °
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
5 °