3 типови на жени со кои мажите не сакаат да бидат во љубовна врска!

Постојат жени чиј карактер и однесување им се одбивни на мажите.

Машко-женските односи со векови се неисцрпна тема, па поради тоа често ќе ја слушнете изреката дека жените се од Венера, а мажите од Марс, затоа што факт е дека не можат едни без други.

Но, постојат типови на жени од кои мажите бегаат:

1. Премногу таинствени жени

Мажите се плашат од жени кои делуваат премногу мистериозно. Доколку се случи тие да не се јават и до неколку дена, без никакво објаснување, а потоа ќе се појават како ништо да не се случило, ниту мажите со најмногу самодоверба тоа нема да можат да го прифатат.

2. Жени со преголеми барања и очекувања

Постојат жени кои никогаш не можете целосно да ги задоволите или да ги направите среќни. Сите можни одговорности ќе се обидат да ги префрлат на партнерот и ќе бараат од него објаснување за своите лоши постапки. Настојувањето некој секогаш да биде среќен, секогаш да ги следите неговите правила и барања е невозможна работа. Поради тоа мажите од таквиот тип на жени бегаат.

3. Емоционално нестабилни жени

Таквиот тип на жени е токсичен, тие ја црпат позитивната енергија и уживаат во скандалите. Во еден момент можат да се расплачат, а после неколку минути ќе се прават како ништо да не се случило.

Многу е тешко да имате стабилен и долгорочен однос со такви личности, па јасно е зошто мажите ги избегнуваат тие жени.

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација во официјална посета на Бугарија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска заминува за Софија каде ќе ја предводи владината делегација во дводневна официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидено и...

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...