Забава

Снимката на репортерот стана вирална поради она што тој го правеше додека известуваше

Американскиот репортер Виктор Вилијамс стана хит на Твитер откако неговата репортажа беше емитувана на вестите на локалната телевизија во Детроит.

Во ресторанот на познат готвач добиле сметка од 37.000 фунти: Не знам што е поскандалозно

Сметката од 37.000 фунти од новиот, лондонски ресторан на познатиот турски готвач Солт Бае, предизвика дебата на интернет. Цените...

Малолетната ќерка на позната манекенка се соблече и ги покажа градите

Хајди Клум, позната манекенка и старлета, со години ја криеше ќерката Лени од очите на јавноста. Наследничката на германската убавица, на 16...

Зошто Русите ја бранат честа на Путин? – „Луѓе, таа сака да го заведе нашиот претседател“

Руската државна телевизија остро го критикуваше американскиот водител на Си -Ен -Би -Си, Хедли Гембл, кој претседаваше со седницата на енергетскиот форум...

Џони Деп во Белград – вечерва на средба со Вучиќ

Џони Деп не слета во Белград околу пладне, како што беше планирано, бидејќи доцнеше да се качи на вион, дознава Нова.рс.

Најстарата ќерка на Бил и Мелинда Гејтс се омажи

Џенифер Гејтс се омажи за јавач Нил Насар. Џенифер, најстарата ќерка на Бил Гејтс и Мелинда Гејтс, ја објави...

Мачката му пријде додека седеше на компјутерот, а потоа НАПРАВИ НЕШТО ШОКАНТНО

Сите знаеме дека мачките се неверојатни животни, и поради нивниот изглед и поради нивниот темперамент, а она што ќе го видите дефинитивно...

ХИТ ВИДЕО: Се приближи до оградата, а потоа ги шпиунираше соседите

Многумина тврдат дека кучето е најдобриот пријател на човекот, но очигледно е дека животните од ден на ден се повеќе можат да...

Се подготвуваат примероци од почва на Марс за патување на Земјата

Роверот „Упорност“ на НАСА, за време на скоро осуммесечното истражување на Марс, собра неколку примероци од локална почва што ќе помогнат да...