Поврзи се

Стил

5 причини зошто е добро да носите рачен часовник

Published

on

Можеби рачните часовници малку изгубија од својата популарност со појавата на смартфоните, но тие, покрај другото, се и прекрасен моден додаток што истовремено може да зборува многу за вашата личност. Доколку и вие сте од оние коишто го исфрлија од употреба рачниот часовник, погледнете ги овие 5 причини што можеби ќе ве премислат и веднаш ќе отидете до најблиската продавница и ќе го изберете вашиот нов омилен.

1. Тој е одлика на успешен бизнисмен
Речиси секаде, и во реалниот живот и во филмовите, секој успешен бизнисмен носи рачен часовник, при што се чини дека ова е нивна одлика. Во бизнисот, на луѓето кои носат рачни часовници се гледа како на сигурни, организирани и професионални личности. Иако го носат и жени, се чини дека рачниот часовник е симбол на машкоста. Поголемиот дел од рекламите за рачни часовници вклучуваат повеќе мажи отколку жени. Сепак, без оглед на вашиот пол, не треба да го исфрлите од употреба овој додаток.

-Текстот продолжува по рекламата-

2. Ве чува безбедни
Во брзиот свет во којшто живееме, неретко се среќаваат измамници што ќе ве прашаат колку е часот, а откако ќе го извадите својот телефон, тие ќе ви го украдат и ќе избегаат. Ако носите рачен часовник ќе бидете во можност да одговорите колку е часот без притоа да ја загрозите својата лична безбедност.

3. Прави да изгледате покласично
Колку пати ви се има случено кога ќе седнете во кафуле или ресторан да забележите како луѓето ги вадат своите телефони од џеб или чанта уште пред да седнат? Осмелете се да бидете различни така што не ќе морате постојано да го чепкате својот телефон за да проверите колку е часот. Бидете личност која е независна од својот телефон, а во секое време знае и точно колку е часот.

4. Им покажува на луѓето дека сте организирани
Кога ќе отидете на интервју за работа и ќе носите рачен часовник, оној што го води интервјуто ќе ве забележи повеќе во однос на останатите кандидати. Носењето рачен часовник покажува дека сте одговорна и организирана личност која е способна да се прилагоди на новите ситуации. Кога сите други носат телефони со себе, вие со носењето рачен часовник ќе се одвоите од нив, оставајќи им впечаток на другите дека знаете да ги цените вашите време и пари.

5. Ви овозможува да ја изразите својата личност
Жените може да носат голем број модни додатоци, но мажите немаат многу избор, особено на работно место каде што има кодекс на облекување. Рачниот часовник не е нешто што некогаш ќе треба да го сокриете или отстраните. Можете да изберете разни видови часовници: Спортски, шарени, гумени, за секој ден и за секоја ситуација, а со ова ќе се прикажете себе како личност.

Loading...
Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Реакција на генералниот секретар на Илинденскиот марш за инцидентот кај Гумење

Македонија

СДСМ-ДУИ, прва опција за нова Влада!? Божиновски: Проширена коалиција меѓу сите политички субјекти

Македонија

Учениците од септември се враќаат во клупите, со маски на лицата и социјална дистанца, часот ќе трае 20 минути

Македонија

Што ќе се случува во следните месеци со коронавирусот? – „Имаме две сценарија“, одговара Караџовски

Македонија

Ќе заѕвони ли училишното ѕвонче? Неделков од СОНК: Вирусот е како атомска бомба за училиштето

Македонија

Акција на ИНТЕРПОЛ: Обид за внес на отровна храна во Македонија – запленето пилешко месо со птичји грип

Македонија

Владата објави нов, ажуриран список на компании кои добиле помош, а не ја исплатиле на работниците

Македонија

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ да молчат за енергетиката, во нивно време струјата поскапе 100% и беше укината евтината тарифа

Македонија

Кадриу: „Премиерот нѐ нарече криминалци“ – Спасовски ги отфрли тврдењата на обвинителката

Македонија

Мијалков до Мицкоски: Состави Влада во судиско продолжение или ќе треба да понесеш одговорност

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри