7 правила за супериорен стил – Ана Винтур на ова строго се придржува

Највлијателна жена на модата без сомнение е Ана Винтур. Модните дизајнери често ги менуваа колекциите во последен момент поради нејзиното мислење, што доволно говори за тоа колку чини или колку се плашат од тоа. Пронајдете ги правилата за добро облекување на најстрогата модна критичарка во продолжение!

  1. Рециклирајте облека

Некои од најголемите светски ѕвезди никогаш нема да ги видите двапати во исто парче облека или комбинација. Ќе ја облече еднаш и ќе заборавите на неа. Ана не се согласува со тоа и не советува да ја рециклираме облеката: Секогаш е забавно да се има нешто ново, но тоа не значи дека од него треба да исфрлите се што е веќе во вашиот плакар.

„Рециклирај. Тоа е во ред. Јас дури и би го препорачала“, истакнува Ана Винтур.

  1. Наместо на трендовите, верувајте им на класиците

Не дозволувајте во вашата гардероба да преовладуваат најпопуларните парчиња облека кои моментално се „ин“, и секогаш оставајте најмногу простор за класичната облека. Сепак, постојат и вечни трендови кои одамна станаа класици.

  1. Избегнувајте логоа и натписи на облеката

Ана Вунтур претпочита дискретни парчиња облека, без впечатливи натписи и логоа кои го одвлекуваат вниманието од она што е најважно во модата – убавината на облеката, нејзиниот крој, дезен и боја. Купувањето вакви парчиња е поисплатливо на долг рок бидејќи веројатно ќе ви здосадат маички со некој инспиративен цитат или лик од цртан филм, но секогаш ќе сакате повторно да носите едноставна маичка бидејќи полесно е да ја комбинирате на разни прилики.

  1. Останете верни на облеката и обувките кои добро ви стојат

Ана го носи истиот модел на чевли повеќе од 20 години. Сандалите на Манола Бланик првпат се облечени во 1994 година и оттогаш не може без нив.

  1. Избегнувајте вештачки материјали

Кога Ана ја прашале кој моден тренд ќе го забрани засекогаш, таа одговорила: Навистина не сакам најлон. Највлијателната жена во светот на модата претпочита што е можно поприродни материјали.

  1. Изберете облека која ќе ви се одговара на фигурата

„Пилотите се одлична идеја ако сте високи како Карли Клос“, рече таа. Погрижете се да бидете поласкани од кроевите што сакате да ги носите за да го извлечете најдоброто од облеката што ја купувате.

  1. Што подалеку од флуоресцентни бои

За време на минатогодишниот тениски турнир УС Опен, Винтур имаше еден важен совет за посетителите кои ќе ги следат натпреварите во живо: Не заборавајте да ги носите очилата за сонце, особено ако тенисерите инсистираат да ги носат тие грди флуоресцентни бои. Таа сака смели бои и не се двоуми да ги носи, но во нејзината гардероба нема место за флуоресцентни бои.

Поврзани вести

„Омикрон ќе пристигне во Македонија пред новогодишните празници“ – Професорот Трајковски со нова анализа

Професорот Дејан Трајковски од Техничкиот факултет во Битола во својата анализа објавена на неговиот Фејсбук профил посочува дека новиот сој на коронавирусот, со назив „Омикрон“, ќе пристигне во Македонија пред новогодишните празници,...

4 ЗИМСКИ НАПИТОЦИ КОИ ГО ОБРАНУВААТ ТЕЛОТО: Полни со витамини и минерали кои го лекуваат телото и ја враќаат енергијата!

Доколку во текот на зимата избегнувате смути, бидејќи чувствувате дека летото е попријатно како еден вид освежување, денес ви претставуваме рецепти кои ќе ве уверат во спротивното. Имено,...

Борбените воздухоплови на НАТО Ф-16 и АВАКС в четврток над Скопје

Во четврток на Аеродромот во Скопје и во воздушниот простор над главниот град ќе биде организирана активност со цел демонстрирање на начинот на изведување на мисијата на НАТО за воздушно патролирање над...

Лажен оџа од Кочани и негови соработници осомничени за полов напад врз дете и за измами во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за продолжено кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години од член 188 став 1...

Најважното

Бектеши: Ги повикувам граѓаните да пријават на бесплатниот телефонски број 191 во случај на неправилности со цените кај трговците

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повикува граѓаните да пријават неправилности со цените кај трговците.

Премиерот Заев ги информираше коалиционите партнери за постигнатиот договор со Алтернатива

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна...

ЕК нема да препорача задолжителна вакцинација против КОВИД-19

Европската комисија нема да препорача задолжителна вакцинација против Ковид-19. Ова денеска го изјави портпаролот на комисијата како одговор на прашања поврзани со...

Европската централна банка планира нов дизајн на банкнотите на еврото

Европската централна банка (ЕЦБ) планира нов дизајн на банкнотите на еврото, а конечната одлука се очекува да биде донесена во 2024 година,...

Миокардитисот по вакцина против КОВИД-19 кај младите брзо исчезнува

Американските лекари го следеа развојот на миокардитис кај младите луѓе вакцинирани против СОВИД-19 со Pfizer и Moderna и открија дека болеста кај...