Поврзи се

4NEWS.mk

Агрегатот на Гинекологија работи, тврди министерот за здравство

Published

on

Техничките служби на Клинички го информирале министерот за здравство дека агрегатите кои ги имаат Клиниките се во ред и нема потреба од било какви интервенции. 

-Текстот продолжува по рекламата-

Исправен бил и агрегатот на Гинекологија тврди Филипче, иако вчера имаше информации дека во периодот кога Клинички останал без струја на ГАК се вклучил само УПС системот а не и агрегатот.

За функционалноста на овие уреди била задолжена Службата за општи и заеднички работи која е во кругот на Клинички центар.

И додека надлежните тврдат дека се е во ред, вчера поради немањето на струја се исклучиле компјутерите во амбулантите а со тоа паднал и „Мој Термин“,  па закажаните пациенти морале да чекаат. На социјалните мрежи, пак, имаше коментари дека и операциони сали на Гинекологија биле во темница.

Сања Димитровска 

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Светиниколска конфекција ги затвори погоните поради зголемување на бројот на заразени од коронавирус

4NEWS.mk

На местото на изгореното кафуле кај Мавровка никнува цврста градба

Македонија

Тешка сообраќајна несреќа во прилепско, еден загинат, едно лице повредено

4NEWS.mk

Албанија ќе воведува задолжително носење заштитна маска и парични казни за неносење

Македонија

Чулев: МВР превзема мерки за расчистување на кривично дело „поткуп при избори и гласање“

4NEWS.mk

Бреша: Балотели тежи 100 килограми, затоа не игра

Македонија

Листа на најмоќните пасоши во Светот – македонскиот на 47-мо место и со пад во однос на минатата година

4NEWS.mk

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Македонија

Пандемијата не стивнува, Филипче уверува дека болничките капацитети се доволни за прием на пациенти

Македонија

Зијадин Села во „Изборни дебати“ на ТВ21 одговара дали по изборите ќе коалицира со Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија