Свет
18,281,051
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
18,658
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
4,509
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
124,828
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02

Деск 1

При извршен вонреден инспекциски надзор во Собранието не се констатирани неправилности

На ден 19.04.2021 година, од страна на инспектори од Државниот инспекторат за труд извршен е вонреден инспекциски надзор во Собранието на Република Северна Македонија.

Фирмите ќе можат да аплицираат за „Ковид 4“ бескаматната линија

За разлика од другите економски пакети за сите корисници на финансиската поддршка за исплата на плати за февруари и март е предвидено...

Земјотрес во Македонија

Регистриран земјотрес со интензитет 2.2 степени според Рихтер во Македонија. Потресот се случил во 2:12 часот после полноќ.

Повторно висок број на заразени, ова е дневната ковид статистика

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.171 тестирања,...

15 илјади Македонци се вакцинирале досега во Србија

Министерот за здравство на Србија Златибор Лончар денеска на прес конференција посочи дека околу 15 илјади македонски граѓани биле вакцинирани во Србија.

Се отвораат рестораните за свадби, најави министерот Бектеши

Министерот за економија Крешник Бектеши, не ја исклучи можноста на крајот на мај да бидат отворени рестораните за свадби. Министерот ова го...

Брендот Shell отсега достапен во државата

Корал Фуелс ДООЕЛ Скопје, како подружница на Coral S.A., започна со работа со првите 2 бензински станици под брендот Shell во Северна...

Тековните мерки да продолжат да важат: Ова е пакетот кој го предлоги Кризниот штаб

Главниот кризен координативен штаб на денешната седница ги разгледуваше предлозите пристигнати од Комисијата за заразни болести и врз основа на истите предлага...

Семејствата на Верица и Иле стапија во контакт: Изгубив сестра, но добив брат!

Семејството на 20-годишната Верица Белчовска од Берово, чие срце сега чука во градите на младиот Иле Стрезовски од Брвеница, и семејството на...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com