Свет
25,718,652
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 14:26 14:26
Македонија
11,676
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 14:26 14:26
Македонија
2,754
Вкупно починати
Updated on 22/01/2021 14:26 14:26
Македонија
75,387
Вкупно оздравени
Updated on 22/01/2021 14:26 14:26

Деск 1

Според мерењата на квалитетот на безжичните електронски комуникацискии мрежи на АЕК, мрежата на оператор А1 покажува далеку подобри перформанси од Македонски Телеком

Според Извештајот за состојбата на квалитетот на јавни електронски комуникациски услуги обезбедени преку јавни електронски комуникациски, кој се базира на мерењата кои...

Се враќа во сила Законот за акцизи: Полнете резервоари, од полноќ поевтини цени на бензините

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за...

Почина актерот Љупчо Тодоровски – Упа

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа. Љупчо Тодоровски –Упа покрај со актерство, се занимаваше и со театарска режија,...

ВИДЕО: Генијален трик за отстранување дури и на најтврдокорните маснотии од рерната – ќе биде како нова

Рерната по печењето и другите деликатеси што ги подготвуваме за време на Божиќните и Новогодишните празници, како и славите што се зад...

Сонце „со заби“ деновиве – после викендот очекувајте промена на времето

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Во северозападните делови облачно со повремени врнежи од дожд, само...

Владата ги објави платите на премиерот и министрите: Заев, Спасовски и Шахпаска со најголеми плати – Филипче меѓу помалку платените

Владата на својата официјална веб-страница објави список со платите на премиерот, вицепремиерите и министрите за месец декември. „Како дел од заложбите...

Изгласан Законот за попис, без одлагање оваа година ќе мора да се преброиме

На пленарна седница, пратениците го изгласаа Закнот за попис, со кој со месец април ќе мора да се преброиме по 2002 година.

Завршни зборови за предметот „Монструм“ – „Поврзувањето со структури на МВР е неточна теза“, рече Фетаи

Во кривичниот суд денеска продолжи судењето за преметот „Монструм“ и убиството на младите момчиња. Предметот се наоѓа во завршна...

Угостителските објекти од денеска ќе работат до 21 часот

Рестораните и угостителските објекти од денеска ќе работат до 21 часот, со што престанува да важи одлуката што беше во сила во...