Поврзи се

4NEWS.mk

Автомобил Ауди 80 изгоре на патот Делчево

Published

on

Запалено возило денеска околу 15:00 часот предизвика краток прекин во сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица пред село Луковица. Очевидци информираа за голем пламен што можел да се забележи во околината на запаленото возило.

-Текстот продолжува по рекламата-
-Несреќата ја забележавме додека возевме во правец од Македонска Каменица кон Делчево. Возилото од марката Ауди 80 целосно беше во пламен се наоѓаше на десната страна од коловозната лента, додека возачот и патниците беа надвор од автомобилот, информираа очевидци.
 
Како што додаваат, надвор од возилото имало вкупно четири лица кои разговарале на телефон и најверојатно барале помош истото да биде отстрането од коловозот.
 
Од Територијалната противпожарна и полицијата во М.Каменица информираат дека случајот не е пријавен кај нивните дежурни екипи кои денес биле на работа. 

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com