Автомобил излета од патот после Стража кон Кичево – во тек спасувачка акција

Автомобил најверојатно со скопски регистарски ознаки вечерва излетал од патот Кичево-Гостивар, дознава 4NEWS.mk

ВИДЕО Први снимки од местото на трагедијата во близина на Кичево, едно лице загина

Во моментов кај селото Колари во тек е спасувачка акција за извлекување на автомобилот кој излетал од патот и паднал во река.

На терен има пристигнато и механизација со чија помош во овие моменти треба да започне извлекувањето на автомобилот.

Поради несреќата на патот Кичево-Стража има мал застој.

На терен се присутни екипи на пожарна, полиција и брза помош.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното