Поврзи се

4NEWS.mk

Бебето им умрело од глад зошто родителите вегани го хранеле само со овошје и зеленчук, полицијата затекна кај нив уште изгладнети деца

Published

on

Американската двојка Шила (35) и Рајан О’Лири се обвинети за убиство и занемарување на дете откако 18-месечниот син им почина зошто го држеле на вегански режим на исхрана.

-Текстот продолжува по рекламата-

Шила изјавила дека детето се родило дома и дека никогаш не видело лекар. Бебето на веганската двојка починало од неухранетост зошто го хранеле само во овошје и сиров зеленчук, велат полицајците.

Кога умрело, рекла дека не јадел недела дена туку само го доела.

Шила рече дека го доела синот околу 4 часот утрото кога почнал тешко да дише.

Била загрижена зошто тоа првпат се случило, но рекла дека не повикала помош зошто заспала.

Прогласен е за мртов во семјната куќа во Кејп Корал на Флорида, откако мајка се разбудила и забележала дека не дише и дека е студен.

Повикала полиција додека сопругот се обидел да го оживее детето.

Обдукцијата покажала дека детето страдало од неухранетост, вклучувајќи и дехидрација, проблеми со црниот дроб и отекување на рацете, стапалата и потколениците. Шила рекла во полциија дека стапалата на детето му отекувале и неколку недели претходно и дека не одел толку како претходно.

Детето тежело само 4,8 килограми.

Кога полицијата го посетила нивниот дом видела дека двојката има уште три ќерки.

Двете девојчиња на возраст од 3 и 5 години, биле исклучително ситни и тежеле под просекот за нивната старост, а тенот им бил со бледо-жолтеникава боја.

На едното девојче забот и поцрнел од пропаѓање, што барало оперативен зафат. Третото девојче изгледало поздраво и било ќерка на Шила од претходна врска.

Се претпоставува дека таа изгледала поздраво зошто останува со таткото по две недели на секои два месеци.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Македонија

„Груевски и фамилијата превземаа фирми и стануваа сопственици“, рече Дескоска

Македонија

„Не знам од каде се снимките за Камчев, но мислам дека сега не се прислушкува“, рече Дескоска

Македонија

„1ТВ наликуваше на квази суд, цело време нѐ бомбардираа“, вели Силјановска

Македонија

Дескоска: Наместо „Рекет“, ќе излезе „Поткуп“

Македонија

Дескоска: Порано луѓето се плашеле да пријавуваат, Рекет е охрабрување и за другите

Македонија

„Рекет“ е добро сценарио за снимање филм“, велат едногласно Дескоска и Силјановска

Македонија

Силјановска: Јанева не можела да креира таков перфектен систем за рекетирање

Македонија

Силјановска: Уште на старт кога имате човек без знаење, може да очекувате секакви работи

Македонија

Силјановска: Не верувам дека Бојан и Јанева се сами во приказната „Рекет“

4NEWS.mk

Мицкоски од Париз: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе испорача реформи и борба против криминалот

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com