AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Бел фустан од тантела како скроен за неа: Тања Савиќ блесна во гламурозен стајлинг што ве остава без здив

Пејачката Тања Савиќ постојано ги израдува своите следбеници на Инстаграм со своите стајлинзи, кои најчесто ги носи на нејзините настапи. Неизбежно е да се смета за една од најубавите жени на српската јавна сцена, судејќи по коментарите кои и мажите и жените ги оставаат.

Сепак, таа не ја пропушта можноста да ги изненади сите со своите изданија, па затоа за едно излегување на сцената, одбра да облече бел краток фустан кој се ширеше од половината до колената. Горниот дел од фустанот беше направен од чипка одоздола со истакнати прерамки.

Таа одлучи да носи сандали кои ги вклопи во избраниот стајлинг, и ја остави бујната темна коса да се вее додека позираше пред објективот.