Поврзи се

4NEWS.mk

Без струја во понеделник дел од село Виниче, без вода повисоките катови од зградите во Ново Лисиче

Published

on

Без струја во понеделник ќе останат корисниците од поголемиот дел од село Виниче во Општина Гази Баба, а без вода ќе бидат повисоките катови од зградите во населбата Ново Лисиче во Општина Аеродром.

-Текстот продолжува по рекламата-

Како што соопшти Центарот за управување со кризи, од 9 до 12 часот, корисниците од поголемиот дел од село Виниче ќе бидат без струја заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

– Поради менување на затворач од водоводна мрежа со пречник од ф-300мм и поради приклучување на водоводна мрежа со пречник од ф-200мм на булевар „АСНОМ“ раскрсница со булевар „Србија“, од 9 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од високата зона, односно повисоките катови од зградите во населбата Ново Лисиче во Општина Аеродром, соопшти ЦУК. 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com