Поврзи се

4NEWS.mk

Делови од Карпош и три скопски села утре без струја

Published

on

Дел од корисниците од село Усје од улиците „1“, „4“ и „6“, лоцирани на крајот на селото, утре од 8:30 до 15:30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

-Текстот продолжува по рекламата-

Од 8:30 до 11:30 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од село Ракотинци, од 9:00 до 12:00 часот корисниците од улицата „10“ во село Долно Соње, а од 9:00 до 11:30 часот корисниците од улицата „Јуриј Гагарин“, од број 87 до број 99, во Општина Карпош.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје од страна на екипи на „ЕВН Македонија“ 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com