Свет
18,410,195
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21

Дневен хороскоп за петок (30. октомври 2020)

ОВЕН

Работа: Работите на решавање на проблемите, и не сте сигурни која опција најбрзо ќе ве доведе до решение.

loading...

Љубов: Брачниот партнер не е задоволен од вашиот однос. Има впечаток дека повеќе пружа од она што го добива.

Здравје: Дишните органи се чувствителни.


БИК

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Се се одвива онака како што сте замислиле.

Љубов: Во врската ве очекуваат проблеми. Не сакате да признаете дека сте за некои од нив вие одговорни.

Здравје: Задоволувачко здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Тежок ден е пред ас. Не сте задоволни од финансиите и демотивирани сте кога се работните обврски во прашање.

Љубов: Одличен ден за ново познанство. Другата страна ви делува стабилно, и тоа ве привлекува.

Здрвје: Не сте расположени.


РАК

Работа: Максимално сте фокусирани на работата и задоволни сте како се одвива. Очекувате дека некој проект ќе ви донесе поголем успех.

Љубов: Во емотивната фаза нема никакви случувања и вие дури не се ни трудите тоа да го промените.

Здравје: Солидно здравје.


ЛАВ

Работа: Задоволни сте од работната ситуација, но не и финансиска. Сте очекувале едното да го влече другото, но моментално не е така.

Здравје: Солидно здравје.


ДЕВИЦА

Работа: Соработката со колегите не е најдобра. Наместо меѓусебно разбирање, доаѓа до препукувања.

Љубов: Партнерот ви помага да се опоравите. Неговата љубов и внимание е она што ви треба.

Здравје: Нервозни сте со причина.


ВАГА

Работа: Ситуцијата е стабилна. Не се сложувате со идеите на колегите, и сметате дека работите не треба да ги менувате кога даваат добри резултати.

Љубов: Комуникацијата со партнерот е незадоволителна.

Здравје: Стабилно здравје.


ШКОРПИЈА

Работа: Се сретнувате со непланирани тешкотии кои ги решавате во од.

Љубов: Партнерот е личност која ви дава сила. Неговата љубов и поддршка ви значат многу. Кога е крај вас, мислите дека можете се.

Здравје: Уморни сте.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Лесно се прилагодувате, и тоа ви помага успешно да ги решите проблемите.

Љубов: Имате желба за емотивно стабилен однос, но пасивни сте и ништо не правите по тоа прашање.

Здравје: Стабилно здравје.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве иритира менување на работните планови. Детално сте испланирале се, потрошиле многу време, но залудно сте губеле време.

Љубов: Ви предстои ново познанство.

Здравје: Проблеми со нервите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Финансиската ситуација е се полоша. Размислувате на кој начин да дојдете до нов прилив.

Љубов: Не сте претерано фокусирани на брачниот партнер, ниту тој на вас.

Здравје: Физичкото здравје е стабилно, но психолошкото во пад.


РИБИ

Работа: Комуникацијата со колегите не е најдобра. Ќе бидете погодни од нивните комнтари, па ќе вратите во иста мрка.

Љубов: Дистанцирани сте од брачниот партнер и не сте заинтересирани тоа да го поправите.

Здравје: Уморни сте, и нерасположени.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Европа се затвора, а БиХ отвора скијачки центри и се надеваа на Хрвати

Властите во БиХ одлучија да не воведат дополнителни ограничувачки мерки за контрола на ширењето на пандемијата, па сметаат на популарните ски дестинации...

ДПМНЕ продолжува со протести, утре најава за во 11 градови

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение известува дека утре ќе се одржи протест во 11 градови низ Македонија каде ќе побараат, како што велат,...

Борбата со коронавирусот ја изгубиле 41 лице – најмладиот 31 година

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19. Оваа борба ја изгубиле...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °