Поврзи се

Македонија

„ДУИ претчувствувaа дека нема да им оди добро, па излегоа со идејата за премиер Албанец“, вели Исаку

Published

on

Кандидатот за пратеник од ДПА, Фатмире Исаку во изборната дебата на ТВ21 истакна дека ДУИ претчувствуваат дека нема да оди добро, па излегле со идејата за Премиер Албанец.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Јас мислам дека ДУИ претчувствувале дека нема да им оди добро, и излегоа со идејата за Премиер Албанец. Не е исто тоа што бара Мендух Тачи за вицепремиер, и тоа што го понуди Насер Зибери. Барањето на Мендух Тачи за вицепремиер е да ги обезбеди правата на Албанците. Прво ние предвидуваме да иницираме промена и дополнување на законот каде бараме да се потенцира дека Албанците ќе имаат победничка албанска партија на избори, во рамки на албанскиот блок, и да имаме можност да предложиме во Собранието да вицепремиерот Албанец, со право на вето, да биде еднаков со премиерот“, посочи Исаку.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија