Поврзи се

4NEWS.mk

Две лица повредени ноќеска во страотна сообраќајка на патот Тетово – Јажинце

Published

on

Ноќеска во 01,15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Поло“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.Е.(19) од с.Пршовце и патничко моторно возило “Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(34) од с.Пршовце.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во сообраќајната незгода со тешки телесни повреди се здобил Ф.Е., а со телесни повреди се здобила М.Т., по што биле пренесени во Клиничката болница Тетово за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com