Поврзи се

4NEWS.mk

Едита е прогласена за најдобра во ТЛЗП! Таа и Ненад се победнички тим во 2. епизода

Втората епизода на омиленото шоу „Твоето лице звучи познато“ на Тв Сител беше вистински спектакл.

-Текстот продолжува по рекламата-

Натпреварувачите и овој пат го дадоа својот максимум, а на сцената се имитираа  популарни музичари од домашната  и странската сцена. 

Според гласовите од жирито најдобра беше Едита, а тимот кој ја однесе победата е Едита Арадиновиќ и Ненад Пагонис.

Продукцијата на „Твоето лице звучи познато“ на победниците им додели чек од 1000 евра, за кој тимот одлучи да биде подарен во Фондацијата на Новак Ѓоковиќ.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Македонија

Ни 30% од државата нема канализација – треба ли да се стремиме кон Eвропа без канализација?

Македонија

Внимателно со „Малиот шенген“ – СКСЗМ: Не треба да и се наштети на економијата на земјава

Македонија

Што се случи во петокот во Охис? Објаснува Макрадули во #10минути на ТВ21

4NEWS.mk

Косово: ЦИК ќе ја чека одлуката на Врховен суд за гласовите од Србија

Македонија

Зошто граѓаните се жалеа, а истражувањето покажа дека нема штетни материи во воздухот? Одговара Макрадули во „10 минути“

4NEWS.mk

МААЕ откри збогатен ураниум на непријавена локација во Иран

Македонија

Што друго опасно има освен Линдан во Охис? Одговара Макрадули во „10 минути“ на ТВ21

4NEWS.mk

Макрон го пречека Пендаровски

4NEWS.mk

Полска ја прослави годишнината од независноста палејќи знаме на ЕУ

Македонија

Макрадули: Разочаран сум бидејќи пропадна тендерот за филтри на РЕК Битола

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com