ФОТО: Деми Мур летува во Дубровник

Милијардери, рок ѕвезди, актери, модели и спортисти секое лето ја одбраат Хрватска за летниот одмор, а сега тука се наоѓа и познатата актерка Деми Мур.

„Неделно селфи“, напиша таа во описот на фотографијата, на која задоволна позира на терасата со поглед кон морето, а многумина препознаа дека се работи за Дубровник.

Актерката и поранешна сопруга на Брус Вилис престојува во вила покрај луксузниот хотел, каде порано престојуваа Харисон Форд и Калиста Флокхарт.

Поради убавината со која е опкружена, многумина ја прашаа актерката дали е во Италија