AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

ФОТО: Кетрин Зита и Мајкл Даглас го продаваат луксузниот стан – еве која е цената

Познатата холивудска двојка Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас го продаваат својот суперлуксузен стан кој се наоѓа на самиот врв на зградата Кенилворт во 1908 година во Њујорк.

Така, тој бара неверојатни 21,5 милиони долари за неговиот грандиозен дом, и се претпоставува дека брзо ќе се распродаде, и поради локацијата и поради тоа што овој пар живееше во неа.

Станува збор за стан со 4 спални соби, но и многу, многу повеќе …

Погледнете ја внатрешноста на нивниот дом во галеријата: