Поврзи се

4NEWS.mk

Фотографија од која ќе ви зледи крвта: Мало дете се движи по раб на зграда, само чудо го спаси!

Published

on

Мало девојче се најде во многу опасна ситуација, кога поминуваше од прозорец до тераса по работ на зграда, а само чудо ја спаси од пад кој би бил фатален од таа висина.

-Текстот продолжува по рекламата-

Видеото кое се појави на социјалните мрежи ја шокираше јавноста. Какви се тие родители без внимание оставаат мало дете да се движи по раб на зграда  ризикувајќи страшни последици.

Девојчето прво отиде од прозорецот до терасата, а потоа се врати назад. Во еден момент, таа дури и трчаше и се чинеше дека воопшто не е свесна за опасноста во која се наоѓа.

За среќа девојчето е живо и здраво, како само Господ знае. 

 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com