ГО ТОПИ ЦЕЛУЛИТОТ ЗА 2 НЕДЕЛИ А СЕ ПРАВИ САМО ОД 3 СОСТОЈКИ: Задолжително запишете го овој рецепт!

Која и да ја изберете маска за целулит и да ја користите, првиот чекор е да ги отстраните токсините од телото.

Ако целулитот се појави на вашето тело, тоа е јасен знак дека во вашето тело се акумулираат токсините кои го предизвикуваат.

Токсините се акумулираат во телото поради лошата исхрана, консумирањето рафиниран шеќер, па дури и употребата на лекови.

Еве како тоа функционира:

Телото складира токсини во масти за да ја намали токсичноста на изложеноста на вашите витални органи. Дупките и „џебовите“ од целулит се исто така полни со токсини. Токсичноста акумулирана во вашето тело со текот на годините ќе се појави во форма на непријатен целулит на телото.

За најефективно отстранување на кожата како „кората од портокал“, променете ги вашите навики во исхраната, а добро ќе ви дојде и маската што можете да ја направите сами во вашата куќа.

Маска од цимет:

  • 100 мл кокосово масло
  • 20 капки есенцијално масло од портокал
  • 1/2 лажичка цимет во прав

Сите состојки добро измешајте ги во сад и оставете да отстојат најмалку 30 минути. Оваа маска нанесете ја директно на сите делови каде што има целулит, нежно масирајте и потоа тој дел од телото завиткајте го во проѕирна фолија.

Ако ја користите оваа маска секој ден, ќе забележите значителни промени во рок од 2 недели.

Сите состојки на оваа маска се покажаа како одлични во борбата против овој постојан естетски проблем.

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

ВЕЌЕ НЕ СЕ КРИЈАТ: Градоначалникот на Бања Лука и пејачката Тања Савиќ заедно на вечера

Со месеци наназад се шпекулира за односот помеѓу познатата пејачка Тања Савиќ и младиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ. Иако и двајцата беа таинствени, сепак сега се сликани...

КИНЕСКИ ХОРОСКОП ЗА 2022 ГОДИНА – Еве каква ќе биде годината на водниот тигар!

Сите очи се вперени во 2022 година со надеж дека ќе биде подобра од 2021 година Стаорец (родени 2020, 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936, 1924)

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на студено време со умерен до...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.