Здравје

Цвеклото не е добро само за крвната слика – еве за што се можете да го употребите!

Цвеклото е зеленчук што треба да се вклучи во секојдневната исхрана. Особено за време на постудените денови, цвеклото е...

4 работи кои сите треба да ги знаеме за витаминот Ц – колкава доза треба да внесуваме во организмот секој ден?

Кога зборуваме за имунитет, повеќето луѓе прво мислат на витамин Ц. Во последно време, ние зборуваме за здравјето повеќе...

Експертите предупредуваат: Секогаш перете ги новите алишта пред носење, особено долниот веш

Според новите истражувања ако облечете нова облека без претходно да ја исперете, своето тело го изложувате на бројни опасност од добивање бактерии,...

Поза за спиење која обезбедува квалитетен сон

Од положбата на телото многу зависи како ќе се наспиете. Секој човек има омилена позиција за спиење, но која е навистина најдобра...

Мешавината од мед и овој зачин го зајакнува имунитетот – еве за што се работи

Една од најпопуларните домашни мешавини, која особено се препорачува за зајакнување на имунитетот и како лек за кашлица, односно за болки во...

Што се случува кога ќе го исфрлите лебот од исхраната – докторите предупредуваат

Има толку многу различни работи за лебот што повеќе не им е јасно на луѓето дали е подобро да го јадат или...

Средство кое сами ќе го направите – поедноставно не може, а ќе ги отстрани и најтврдокорните дамки

Ако сакате брзо, безбедно и лесно да ги отстраните сите траги од храна и пијалоци од вашиот автомобил, ви носиме рецепт за...

Ако не се користи правилно, бојлерот е темпирана бомба – пред туширање, ова мора да го направите!

Глуво доба е ноќе, околу три часот по полноќ. Силна експлозија како експлодирана бомба ја разбуди Тијана Душеј Ристев од длабок сон....

Сите јадеме пуканки, а не сме ни свесни што внесуваме во нас – поздрави се од што мислиме

Кога станува збор за закуски, особено оние што користат со филм и одмор, повеќето би рекле дека се целосно нездрави и треба...