Поврзи се

Македонија

„Напуштете ги куќите ќе има земјотрес“ е лажна вест во Албанија за земјотресот

Published

on

Информацијата која беше објавена е лажна вест, а на неа „наседнаа“ голем број на сериозни медиуми од Албанија.

По оваа вест реагираше и Еди Рама кој на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека се работи за лажна вест.

-Текстот продолжува по рекламата-
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com