Поврзи се

4NEWS.mk

Ибрахимовиќ загуби 21,7 милиони евра поради неговиот моден бренд

Published

on

Норвешката компанија „Варнер Груп“ објави дека ја прекинува соработката со фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, кој работеше на модната линија „А-З“.

Според „Nettavisen“, веќе две години брендот направил загуби од 21,7 милиони евра.

-Текстот продолжува по рекламата-

Облеката од колекцијата „А-З“ се продаваше на територијата на 11 земји во Европа.

Минатата година, марката имаше пораст во финансиските остварувања, но тоа не беше доволно за да продолжи инвестицијата.

Текстот Ибрахимовиќ загуби 21,7 милиони евра поради неговиот моден бренд е превземен од А1он.

Реклама
Македонија

„Груевски и фамилијата превземаа фирми и стануваа сопственици“, рече Дескоска

Македонија

„Не знам од каде се снимките за Камчев, но мислам дека сега не се прислушкува“, рече Дескоска

Македонија

„1ТВ наликуваше на квази суд, цело време нѐ бомбардираа“, вели Силјановска

Македонија

Дескоска: Наместо „Рекет“, ќе излезе „Поткуп“

Македонија

Дескоска: Порано луѓето се плашеле да пријавуваат, Рекет е охрабрување и за другите

Македонија

„Рекет“ е добро сценарио за снимање филм“, велат едногласно Дескоска и Силјановска

Македонија

Силјановска: Јанева не можела да креира таков перфектен систем за рекетирање

Македонија

Силјановска: Уште на старт кога имате човек без знаење, може да очекувате секакви работи

Македонија

Силјановска: Не верувам дека Бојан и Јанева се сами во приказната „Рекет“

4NEWS.mk

Мицкоски од Париз: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе испорача реформи и борба против криминалот

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com