Поврзи се

Македонија

Институциите да ги стават во мирување вработувањата – Ивановска: Вработувањата може да влијаат на гласачкото тело

Published

on

Изградба на улици и канализации, училишта, градинки, спортски сали, болнички оддели.

Вака изгледаат политичките функционери на терен по одредувањето на датумот за избори.

-Текстот продолжува по рекламата-

Има и огласи за вработување низ разни институции. Државната комисија за спречување корупција апелира до институциите да престанат со вработувања бидејќи на тој начин може да влијаат врз гласачкото тело.

Од денот на објавување на парламентарните избори до денот кога ќе се избираат пратениците строго се забранува изградба на објекти со државни пари.

Според законот, се забранува започнување на градежни работи, се забрануваат дополнителни исплати, вработувања и отпуштање од работа.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Коалиционите партнери во војна – Костадинов го прозва случајот „Пациентот со Бујар Османи“

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com