Поврзи се

4NEWS.mk

Кавадарци ја доби првата паметна клупа во градот

Published

on

Кавадарци ја доби првата паметна клупа во градот, за комерцијална употреба. Ја донираа компаниите Инел Солар и Метал Апостолов.

-Текстот продолжува по рекламата-

-Клупата е поставена на градскиот плоштад и е опремена со соларни панели за производство на струја, полначи за сите типови на мобилни телефони, безжичен бесплатен интернет, држачи за велосипед како и компресор за воздух за велосипедите, велат донаторите.

Тие нагласуваат дека Кавадарци полека станува урбано место за живеење. 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Македонија

„Груевски и фамилијата превземаа фирми и стануваа сопственици“, рече Дескоска

Македонија

„Не знам од каде се снимките за Камчев, но мислам дека сега не се прислушкува“, рече Дескоска

Македонија

„1ТВ наликуваше на квази суд, цело време нѐ бомбардираа“, вели Силјановска

Македонија

Дескоска: Наместо „Рекет“, ќе излезе „Поткуп“

Македонија

Дескоска: Порано луѓето се плашеле да пријавуваат, Рекет е охрабрување и за другите

Македонија

„Рекет“ е добро сценарио за снимање филм“, велат едногласно Дескоска и Силјановска

Македонија

Силјановска: Јанева не можела да креира таков перфектен систем за рекетирање

Македонија

Силјановска: Уште на старт кога имате човек без знаење, може да очекувате секакви работи

Македонија

Силјановска: Не верувам дека Бојан и Јанева се сами во приказната „Рекет“

4NEWS.mk

Мицкоски од Париз: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе испорача реформи и борба против криминалот

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com