Поврзи се

Македонија

Коалицијата АА-ААА ветува меѓународна посветеност на расчистување на сомнителните судски случаи

Published

on

Носителот од Коалицијата АА-ААА во изборната единица 6, Халил Снопче во изборната дебата на ТВ21 посочи дека ќе побараат меѓународна посветеност на расчистување на предметите каде има сомнежи за манипулација и корупција.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Имаме во програма, во првите 100 дена ќе бараме меѓународно набљудувачко тело, ќе бараме меѓународни обвинители и судии да ги осудат пак предметите за кои има сомнежи за манипулација, и тие предмети каде има сомнеж за корупција“, посочи Снопче.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија