Која храна и јадења не смеат да се подгреваат?

Повторното загревање на јадењето направено од некои намирници носи ризик по здравјето.

Инженерот за биотехнологија Марија Ракиќ Љубомировиќ открива која храна не треба да се загрева по термичка обработка и како јадењата како пилаф, мусака и сарма се загреваат на побезбеден начин.

Некои од намирниците на масата не треба да се подложени на термичка обработка повеќе од еднаш дневно. Такви се печурките, како и спанаќот, но и други зеленчуци и оние кои растат под земја – моркови, целер, цвекло, компири.

„Овие зеленчуци содржат нитрати. Не се опасни кога се приготвуваат за прв пат. Меѓутоа, со последователно загревање, овие нитрати се претвораат во нитрити кои кога се внесуваат во организмот создаваат соединенија кои се потенцијално канцерогени“, нагласува инженерот за биотехнологија Марија Ракиќ Љубомировиќ. .

Растително масло кое некогаш се користело за пржење храна никогаш повеќе не треба да се користи, а јадењата подготвени со него исто така не треба да се загреваат повторно.

Животинските масти, како што е свинската маст, имаат повисока точка на димење, па оброците може повторно да се подгреваат со нив.

Што се однесува до супите и чорбите, таа објаснува дека чорбата може да се загрее и се што се готви во неа да се исцеди и да се чува посебно во фрижидер.

Според Марија Ракиќ Љубомировиќ, поради опасноста оризот да ја има бактеријата Bacillus cereus, не треба да се загреваат ниту јадењата направени од оваа храна, бидејќи на тој начин овој микроорганизам може да се размножува, особено ако садот стои подолго на собна температура.

Никогаш не ги загревајте јадењата со компири

Складираните компири кои потемнале и станале зеленикаво-сини никогаш не треба да се јадат.

„Постои можност да се развила бактеријата Clostridium botulinum. Особено ако е покриена со алуминиумска фолија“, нагласи Ракиќ Љубомировиќ и додаде дека компирот мора да се чува во фрижидер.

Бактеријата Clostridium botulinum може да се развие и на производи од сушено месо, во конзервирани производи.

Може да предизвика главоболка, вртоглавица, гадење, повраќање, треска, а со посилна клиничка слика може да го нападне централниот нервен систем и да предизвика парализа, гушење, па дури и смрт.

Правилото е дека зеленчукот што расте под земја се става во ладна вода пред термичка обработка, додека оној зеленчук што расте над земјата се готви накратко и се става во топла зовриена вода.

Пилешкото, црвеното месо, рибата или јадењата подготвени со нив не треба да се загреваат повторно.

Иако сармата содржи ориз и црвено месо, може да се загрева, но само во рерна загреана на 70 степени.

Поврзани вести

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...