Ковачевски си седна со новинарите – заедно го чекаат исходот од дијалогот во Охрид

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со новинарите го чека исходот од дијалогот меѓу Косово и Србија.

По повеќе од десет часа разговори во Охрид се уште во тек е средбата меѓу премиерот на Косово, Албин Курти, српскиот претседател Александар Вучиќ и претставниците на Европската унија, шефот за надворешна политика на ЕУ, Жозеп Борел и комисарот за дијалог Мирослав Лајчак.

spot_img

Најважното