Курто Дудуш: Иден претседател на СДСМ и мандатар за нова влада Максим Димитриевски?

Актуелниот градоначалник на Шуто Oризари, Курто Дудуш објави слика со актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски и на својот Фејсбук профил напиша: Иден претседател на СДСМ и мандатар за нова влада, Максим Димитриевски?

Инаку, двајцата градоначалници победија на последните локални избори, но не како кандидати од СДСМ, иако на претходните избори беа избрани како кандидати на оваа партија.

Поврзани вести

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...