Свет
18,422,927
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21

Марковски: Шведска со денови има 0 заразени – следна сезона нема да имаат проблеми, си ја зачуваа и економијата

Шведска ја посочи како добар пример во битката со коронавирусот професорот Вело Марковски во вечерашното гостување на „Клик Плус“ на ТВ21.

Тој смета дека Шведска со одлуките кои ги донесе реши правилно да се бори со коронавирусот.

loading...

Патем, тие со денови немаат нови случаи, а според Марковски, си ја зачувале и економијата.

„Шведска со денови нема заразени, тие завршија. Следната сезона ќе немаат проблем. Не си ја уништија економијата. Ние имаме сега еден куп заболувања кои ги запоставивме. Си направивме паника, а после два месеци настана хаос“, рече Марковски.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

МЗ: Не постои наредба за забрана за видеоснимање и фотографирање

По реакциите во јавноста и нападите кон дел од новинарите од обезбедувањето на болницата „8-ми септември“ со соопштение се јавија од Министерството...

Слета на пистата во Тузла за да ја запроси – пријателите поставија димни бомби, a таа рече да!

Еден млад претприемач од Тузла, Семир Алиќ, подготви луксузен и ненадеен предлог за девојчето. Во планот му помогнале пријатели, а девојчето, сега свршеница,...

Фотографиите од мојата спална соба се земени со методи на КГБ

Бугарскиот премиер Бојко Борисов во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ истакна дека е мета на напади поради неговата борба против олигарсите, неговиот...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °