Мерко во Струга го викаат Ангела Меркел – „Од екологија само Ауди А6 познава“, има и 4 кривични пријави

Неприкосновениот Мерко кој стружани на шега го викаат македонската Ангела Мекел, не осврнувајќи се на забелешките од своите сограѓани кои го критикуваат за предизборно асфалтирање, изведување на паркинзи и велосипетски патеки без никакви критериуми, за потрошените 78.000 ева на софри и скапи автомобили, и покрај неколкуте кривични пријави- тој се бори за 4 мандат.

Битката за градоначалничката фотеља во Струга помеѓу Разми Мерко од ДУИ и Идри Истрефи од Алијанса е една од најнезвесните.

Мерко да не си на скриена камера? За почеток убаво ќе беше со колектор во Радожда да почнеш.А за да скија некој, треба да има луѓе во Струга,никој не остана сите се странство! Депонијата планина се стори ,таа е рак рана на Струга,катастрофа ! Од екологија само Аудо А6 признавам.Немој само на месечина да заминеш,што ќе прави Струга без тебе ,еднаш мајка како тебе раѓа“, се пишува на Фејсбук.

Поврзани вести

Илјадници протестираа во Брисел против цените на струјата и ниските плати

Во Брисел се одржуваат национален штрајк и демонстрации против поскапувањето на енергенсите и намалувањето на куповната моќ на платите. Според полицијата, на демонстрациите учествувале вкупно околу 6.000 луѓе. Демонстрантите носеа...

Неколку важни совети од Сократ

Сократ, еден од најважните и најголемите филозофи на античка Грција, чие влијание врз западната филозофија и логика е неизмерно, ни даде важен филозофски совет кој може да биде од голема корист за...

Од полноќ нова цена на горивата

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Еуросупер БС-95 ќе се продава по...

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...