Поврзи се

4NEWS.mk

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ не сака криза во Македонија, сака само избори

Published

on

Законот за јавно обвинителство го критикува цела експертска фела. ВМРО-ДПМНЕ е за квалитетен закон. Законот треба да се применува од јуни, зошто тогаш се брза. Причината за брзање е што СДСМ веќе нема да има двотретинско мнозинство, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во интервју за емисијата 360 степени на телевизија Алсат.

-Текстот продолжува по рекламата-

-ВМРО-ДПМНЕ ги поддржа сите реформски закони, тогаш СДСМ не го отвораше овој зошто се потпираше на СЈО и Катица Јанева. И сега одеднаш го прават ова. ВМРО-ДПМНЕ не сака криза, сака само избори на 12 април, посочи Мисајловски.

Според него сега кога има толку индиции за криминал во власта, има случаи како Рекет 1, 2, 3 и сега за нив не треба да важни ништо.

– Сега има една цел, само да се спасат некои луѓе. Овој закон не се носи со европски вредности. Како тоа сега владата си носи ваков закон, како може тоа да го прави со една цел само да ги заштити некои луѓе да не одговараат за криминал, тоа е недозволиво, рече Мисајловски.

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Коалиционите партнери во војна – Костадинов го прозва случајот „Пациентот со Бујар Османи“

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com