Поврзи се

4NEWS.mk

Мишел во февруари ќе организира средба на лидерите од Западен Балкан

Published

on

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел од Ерусалим најави дека во февруари ќе организира самит на лидерите од Западен Балкан. Оваа веста тој ја соопштил на средбата со српскиот претседател Александар Вучиќ.

– Очекувам Мишел наскоро да организира некаков собир, на кој ќе се соберат сите лидери од Западен Балкан, каде ќе продолжиме да разговараме, изјави Вучиќ за српските медиуми.

-Текстот продолжува по рекламата-

На вечерата во Ерусалим, организирана од изралескиот претседател, Мишел и Вучиќ разговарале за позициите на Србија и на Црна Гора, двете земји кои веќе имаат отпочнато преговори за членство во Европската унија. 

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com