Поврзи се

Македонија

Мицкоски: Партијата ФроДеМ се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ

Published

on

Политичката партија Фронт за демократска Македонија (ФроДеМ) се приклучи кон ВМРО-ДПМНЕ.

-Текстот продолжува по рекламата-

Ова денеска го потврди лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференција.

„За мене претставува посебна чест и задоволство да соопштам дека уште една десничарска про-опозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е ФроДеМ. Како што кажа и претставникот, препознавајќи ги политиките на новото раководство, а потребите на новото време за обединување на опозицискиот фронт, ФроДем одлучи во иднина да дејствува во рамките на структурите на ВМРО-ДПМНЕ“, посочи Мицкоски.

🔴 #HristijanMickoski në konferencë për media

🔴 #HristijanMickoski në konferencë për mediaПрес конференција на Христијан Мицкоски

Gepostet von TV21 am Samstag, 17. Oktober 2020

.

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Македонија

Ковачев: Бугарија не е фашистичка држава, ниту владеел некој фашист, ниту пак царот Борис е фашист

4NEWS.mk

Ќе доцнат ли платите во ноември?

4NEWS.mk

Стоилковски: Издадена е наредба за мое присилно приведување

4NEWS.mk

Првичните анализи готови – Имало ли коронавирус во Македонија и пред 26 февруари?

4NEWS.mk

Седум тела во пратка од Србија пронајдени на пристаниште во Парагвај

4NEWS.mk

Последната фотографија од Амди Бајрам

Македонија

Филипче: Мини жаришта во моментов се Скопје, Штип и Струмица, овие мерки кои ги предлагаме ќе дадат резултат ако се почитуваат

Македонија

„Ако сега Бугарија ја спречи РСМ кон ЕУ – нема да може да се користат европските фондови“

Македонија

Марковски: Една маска која беше 2 денари, сега се продава за 60 денари

Македонија

Таравари: Да се формира широка коалиција поради Ковид-19, а потоа со локалните одиме и на парламентарни избори

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com