AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Мицкоски: Победа на надежта, обединување наспроти поделбите и заеднички успех за сите нас и за Македонија!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со честитка за големиот празник Успение на Пресвета Богородица.

„На сите верници од православна вероисповед од срце им го честитам големиот празник Успение на Пресвета Богородица.Посакувам здравје, победа на надежта, обединување наспроти поделбите и заеднички успех за сите нас и за Македонија!“, напиша Мицкоски на Фејсбук.