Неделен хороскоп од 23 до 29 јануари: Уран излегува од ретроградна и носи позитивни случувања за четири знаци

Овен (21 март – 20 април)

Во професионалната сфера, Овенот ќе биде задоволен и од изгледите за иднината и од резултатите од веќе завршената работа. Посебно успешни ќе бидат оние Овни чии активности се поврзани со грижата за луѓето. Финансиската стабилност ги чека оние кои се решени паметно да ги искористат своите ресурси. Некои претставници на огнениот елемент ќе бидат склони да трошат пари за уредување на личен простор, создавајќи удобност дома. Во романтичната сфера, Овенот ризикува да влезе во ситуации кога емоциите ќе го надминат умот. Некои претставници на овој знак чекаат новости за бременост, подготовки за бременост…

Бик (21 април – 20 мај)

Бикот на професионален план ги очекуваат многу промени. Некој ќе добие понуда да ја смени работата, некој ќе може да ја реализира долгогодишната желба да работи во друг град или држава. Но, и во првиот и во вториот случај, ќе победат само оние кои го следат нивниот повик, кои навистина ја работат „својата“ работа. Некои Бикови конечно ќе се решат да започнат сопствен бизнис, а неговиот почеток ќе биде доста успешен. Многу Бикови ќе се соочат со промени и во личниот живот – оние кои биле осамени ќе имаат можност да ја најдат својата сродна душа, а оние кои сонувале да излезат од напорниот живот.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)

Близнаците ќе „бркаат“ ситуации во кои претставниците на овој воздушен знак нема да имаат јасна и недвосмислена одлука или позиција. Секогаш ќе има две спротивставени мислења, и двете се неприфатливи за Близнаците. Близнаците ќе се обидат да се справат со своите чувства, што ќе ја разниша нивната внатрешна рамнотежа. Што се однесува до професионалната сфера, Близнаците и тука ќе се соочат со тешкотии во преговорите. При потпишување документи поврзани со финансиите, потребно е да се обрне посебно внимание на она што е напишано со ситни букви под главниот текст. Во личната сфера ситуацијата ќе биде малку подобра, тука Близнаците очекуваат стабилност, но не се исклучуваат прашања и сомнежи во однос на иднината на постоечките врски.

Рак (21 јуни – 22 јули)

Раковите ќе почнат да ги остваруваат долгорочните планови и надежи. Ова е одлично време да започнете амбициозен и перспективен бизнис, особено заедно со партнерот. Оние Ракови кои се навикнати да се потпираат на себе, кои се подготвени да ризикуваат и да вложат многу време и труд во професионалната сфера, ќе имаат можност да постигнат се сами. Многу Ракови во врска ќе почувствуваат „бран“ на обновување на врската, заеднички интерес и страст. Здравјето ќе биде задоволително за оние претставници на овој воден знак кои нема да ја преценат својата издржливост.

Лав (23 јули – 22 август)

Темите за семејството и домот ќе преовладуваат во животот на Лавовите речиси цела недела. До средината на неделата може да дојде до израз некои конфликти со роднините, недостаток на поддршка од семејството и несогласувања со родителите. На темата финансии, на Лавовите им се советува да се воздржат од големи аквизиции и ризични финансиски трансакции. На професионален план, оние Лавови кои се решени да добијат „се наеднаш“ ќе бидат разочарани, додека моменталната ситуација бара трпение. Успехот е апсолутно реален, но не толку брз како што би сакале. Здравствената состојба на повеќето Лавови ќе биде одлична.

Девица (23 август – 22 септември)

Ситуацијата е таква што ниту еден од предложените начини за излез од тешките ситуации нема да и одговара на Девицата. Но, за разлика од воздушните Близнаци, Девиците методично ќе ги проучуваат тешкотиите, ќе ги анализираат своите шанси и можности и ќе најдат прифатлив излез за себе. Ова ќе важи и за професионалната и за романтичната сфера – на Девиците ќе им одговара некаков компромис. Што се однесува до сферата на финансиите и здравјето, овде Девиците имаат стабилна и предвидлива ситуација. Рационалното трошење и разумната превенција на болести ќе ви овозможат да ја живеете тековната недела сосема смирено.

Вага (23 септември – 22 октомври)

За Вагите главна тема на неделата ќе биде носталгијата и апелот за доброто оставено во минатото. Во професионалната сфера, можно е враќање на старите проекти за кои некогаш се разговарало, но никогаш не се реализирале. Сега ќе имаат нова шанса да се остварат. Некои Ваги очекуваат изненадувања во романтичната сфера – можни се средби со партнери од минатото. Вагите ќе имаат можност да ги решаваат старите станбени или имотни проблеми, доста успешно и профитабилно. Што се однесува до здравјето, овде Вагата треба да се фокусира на нејзините надворешни манифестации – сите козметички процедури, масажи, нега на телото се корисни.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)

За Скорпиите неделата ќе донесе многу промени. Сè што е старо ќе биде уништено: начин на живот, врски, работа, па дури и имиџ. Не се исклучени ниту ненадејните одлуки за напуштање на работа. Неочекувани аспирации за промена на местото на живеење, преселба во друг град или земја, како и можни финансиски загуби – ова не е комплетна листа на можни ситуации за Скорпиите. За слободните Скорпии, напротив, доаѓа период кога завршува досадата. Нешто ќе се случи! Во секој случај, во овој момент Скорпиите конечно ќе одлучат да направат нешто што никогаш не го направиле. Што се однесува до здравјето, тоа целосно ќе го одрази сето она што се случува со Скорпиите: некој ќе се повреди, некој ќе добие висока температура и треска, некој ќе добие изгореници, а некој, напротив, одеднаш ќе заздрави.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Стрелецот речиси цела недела ќе биде зафатен со завршување на насобраните случаи, пред се поврзани со роднините, семејството и децата. Стрелците кои се зафатени со своите кариери ќе имаат можност да напредуваат, или да ја сменат работата со унапредување. Финансиската состојба на Стрелците ќе остане стабилна, а кон крајот на неделата ќе има реална можност за значително подобрување. Стрелците ги очекуваат промени во личниот живот – предлогот за брак може да ги изненади, но во повеќето случаи изненадувањето ќе биде пријатно и позитивно прифатено.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Јарците цела недела ќе се борат со негативните емоции поврзани со врските или семејниот живот. Емоционалните провокации и конфликти меѓу партнерите ќе ги принудат обично присебните и коректни Јарци целосно да покажат колку се лути, нивните несогласувања и разлики во мислењата. Покрај тоа, многу претставници на овој земјен знак ќе ги изразат своите тврдења во прилично остра форма, покажувајќи ги сите аспекти на нивната владејачка планета Сатурн. Јарците внимателно избираат пријатели, одржуваат пријателства со децении, а губењето на врските го доживуваат доста болно, а сега се можни и такви загуби.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Водолијата чувствува благ пад на енергијата, вклучително и емоционална и ментална. Некој замор ќе биде карактеристичен за повеќето Водолии. Водолиите обично го дочекуваат периодот на владеење на нивниот знак прилично песимистички, нурнувајќи се во себе, во нивните меланхолични емоции, фокусирајќи ги своите мисли на реални или замислени проблеми поврзани со здравјето, врските или работата. Комуницирајте со позитивни луѓе, читајте оптимистичка литература и гледајте комедии. Важно е да ги исклучите вестите на сите уреди, да ги филтрирате дојдовните информации и да се справите со вистинските важни работи. Романтичните познанства и излегувањата на крајот на неделата малку ќе ве расположат. Што се однесува до здравјето, тоа може да се почувствува само преку психосоматски манифестации.

Риби (19 февруари – 20 март)

Рибите се охрабрени цела недела да ја посветат на решавање на оние проблеми кои долго и тврдоглаво се одложуваат за подоцна. Доколку Рибите продолжат да одолговлекуваат како и обично, тогаш од средината на неделата ситуацијата ќе почне да се развива во непредвидливо сценарио. И овие сценарија, како што е веќе јасно, нема да бидат најпозитивни. Финансиската сфера може да го расипе расположението на некои Риби со значителни загуби и изгубени профити, а оние Риби кои не посветуваат доволно внимание на својот ендокриниот систем ризикуваат да го разнишаат своето здравје.

Поврзани вести

spot_img

Најважното