Живот

Срцето ми е скршено поради трагичниот инцидент, вели Алек Болдвин

Холивудската ѕвезда Алек Болдвин изјави денеска дека неговото „срце е скршено“ откако случајно ја застрела директорка на фотографија Халина Хачинс во Ново...

Еве како се однесуваат хороскопските знаци кога се несреќни во врската

Еве како се однесуваат хороскопските знаци кога имаат проблеми во врската или се несреќни? Овен Овните...

Десетици поранешни стјуардеси на неодамна затворената авиокомпанија ги соблекоа униформите во знак на протест

Италијанската авиокомпанија „Алиталија“, која со години е во финансиски проблеми, последен пат полета на 14 октомври, а нејзините авиони ги презеде авиокомпанијата...

ПОТВРДЕНО: „Squid Game“ ќе се игра и во вистинскиот живот

Серијата „Squid Game“ полуде милиони луѓе ширум светот, но фактот за најавеното одржување на идентични игри во реалноста малку застрашува.

Рада Манојловиќ поцрвене од срам: Водителот ја замоли да ги спореди Милан и Харис, еве го одговорот!

Пејачката Рада Манојловиќ гостуваше во емисијата „Контра шоу“ која се емитува на Телевизија Курир, а беше изненадена од прашањето на водителката Јелена...

Лепа Брена бесна: Му удри шлаканица на водител поради едно прашање!

Лепа Брена пред неколку години му удри шлаканица на познат водител и тоа во живо пред камера. Имено, пејачката...

Жељко Митровиќ се маскираше во шеик, па заигра во клуб

Жељко Митровиќ во Дубаи ги покажа своите танцувачки способности. Имено, сопственикот на телевизијата „Пинк“ се преправил во шеик и...

Позната холивудска актерка уапсена на протест пред Белата куќа

Полицијата во Вашингтон ја уапси актерката Алиса Милано додека со група неистомисленици протестираше пред Белата куќа, барајќи промени во правото на глас.

Откриено е што шокираниот Алек Болдвин повторувал по несреќата на сетот

Алек Болдвин по несреќата на снимањето бил надвор од себе, покажа извештајот на американските медиуми. Постојано го повторуваше истото...